Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

У «справах Майдану» отримано чергові дозволи на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування

10/03/2021

Державне бюро розслідувань продовжує систематичну роботу для забезпечення реалізації принципу невідворотності відповідальності підозрюваних у «справах Майдану», які переховуються від органу досудового розслідування.
У березні поточного року слідчим суддею задоволено клопотання слідчих ДБР, погоджені із прокурорами Офісу Генерального прокурора, та надано дозволи на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування відносно двох підозрюваних цивільних осіб, оголошених в міжнародний розшук.

Вказані підозрювані за незначну грошову винагороду вночі 23 січня 2014 року організували групу «тітушок» для провокації конфлікту з учасниками руху «Автомайдан» біля однієї з лікарень міста Києва.

За задумом організаторів цього злочину, такі дії «тітушок» мали б створити привід та видимість законності дій правоохоронців із затримання активістів, які насправді не вчиняли жодних правопорушень, та подальшого припинення їх участі в акціях протесту шляхом застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Під виглядом спровокованого «тітушками» конфлікту із учасниками «Автомайдану» працівники ПМОП «Беркут» завдали численні удари руками та ногами, у тому числі спеціальними засобами – «ПР-73», в область тулуба, ніг, рук та голови 6 активістам, чим спричинили їм тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, а також понівечили автомобілі останніх на загальну суму понад 267 тис. грн.

Ухвали слідчого судді дозволять не лише направити обвинувальний акт до суду за відсутності підозрюваних, а і забезпечити відшкодування потерпілим шкоди за рахунок їх майна, та реалізувати на практиці принцип невідворотності притягнення до відповідальності підозрюваних у «справах Майдану».