«Справи Майдану»: ДБР та Офіс Генпрокурора повідомили про підозру колишньому слідчому міліції

24/03/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, 24 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому старшому слідчому Святошинського районного управління Головного управління МВС України у м. Києві.

Колишній слідчий міліціії підозрюється у:

  • зловживанні владою та службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України);
  • службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України);
  • притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності поєднаному з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зі штучним створенням доказів та фальсифікацією (ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України);
  • незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 18 лютого 2014 року правоохоронець незаконно, без будь-яких доказів притягнув до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях 3 громадян.  

Наразі слідчі ДБР готують клопотання про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.  Нині він працює старшим слідчим Головного управління Нацполіції в Київській області.

Досудове розслідування триває. У рамках  кримінального провадження перевіряється причетність до неправомірних дій  166 слідчих МВС України, 76 прокурорів та 94 суддів.