«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру у використанні підроблених документів учаснику викрадення і катування Ігоря Луценка та Юрія Вербицького

13/05/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру учаснику злочинної організації, яка викрала активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Він підозрюється у підбурюванні до службового підроблення та використанні завідомо підробленого документа (ч. 4, 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що один із учасників злочинної організації, задля уникнення кримінальної відповідальності та затримання, підбурив службових осіб до вчинення підроблення, а саме видачі паспорта громадянина України та інших документів з його фотографією, але на інше ім’я, що дозволило останньому переховуватися від слідства останні 5 років.

Нагадаємо, що у березні 2020 року слідчі затримали двох осіб за підозрою у викраденні та катуванні Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, а також вбивстві останнього.

Наразі затримані перебувають під вартою. Слідчі ДБР повідомили одному з них про підозру в участі у злочинній організації та незаконному позбавленні волі і викраденні людини (ч. 1 ст. 255 та ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України).