«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру ще одному екскерівнику підрозділу МВС

25/03/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора, 25 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. Експравоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що ексначальник підрозділу міліції, з метою виконання злочинного наказу, організував та забезпечив незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян 30 листопада 2013 року. В результаті цього бійці полку «Беркут» та військовослужбовці ВВ МВС України витіснили з Майдану Незалежності близько 300 учасників зборів.

Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожують виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6  місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Нагадаємо, 20 березня 2020 року слідчі ДБР також повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління  - начальнику відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві.