«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру працівнику Черкаської поліції

04/08/2020

4 серпня 2020 року слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру слідчому СВ Смілянського відділу поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області. 

За даними слідства, 24 січня 2014 року правоохоронець, за відсутності будь-яких доказів, повідомив про підозру за ч. 1 ст. 294 та ч. 2 ст. 341 КК України  завідомо невинній особі у справі «Черкаського Євромайдану», яка не вчиняла жодних правопорушень та була затримана не на місці їх вчинення, а поруч з ним.

У подальшому, слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно потерпілого, яке було задоволено.

Таким чином, поліцейський підозрюється у:

 • завідомо незаконному затриманні, приводі, домашньому арешті або триманні під вартою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 371 КК України);

 • притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності,  поєднаному з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією  (ч. 2 ст. 372 КК України).

У разі доведення вини правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.