«Справи Майдану»: повідомлено про підозру колишнім бійцям спецпідрозділу «Беркут» за перешкоджання акціям протесту

17/05/2021

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру двом колишнім міліціонерам спецпідрозділу «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві за перешкоджання проведенню акцій протесту в 2013-2014 роках.

У ході розслідування було зібрано докази щодо перевищення ними влади, незаконному перешкоджанні акціям протесту, а також службовому підробленні документа. Зазначені правоохоронці 30 листопада 2013 року застосували насильство щодо одного з учасників акції протесту та склали на нього протокол щодо нібито здійснення активістом адміністративного правопорушення.

Такі дії, на думку правоохоронців, мали зупинити інших активістів брати участь в акціях протесту.

Повідомлення про підозру здійснене слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Таким чином, триває систематична робота, спрямована на збирання доказів та притягнення до кримінальної відповідальності осіб за вчинення злочинів відносно учасників акцій протесту у 2013-2014 роках.