Слідчі провели зустріч із потерпілими від отруєння невідомими газами на Майдані

14/08/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань разом із прокурорами Офісу Генерального прокурора організували та провели спільну зустріч спеціаліста-токсиколога із США з потерпілими на Майдані від отруєння газами невідомого походження.

Так спеціаліст-токсиколог, професор поінформував потерпілих про сучасні наукові досягнення в галузі токсикології, новітні можливості проведення токсикологічних досліджень, давність розпаду хімічних речовин, їх вплив на організм людини та можливі шляхи експертного дослідження для діагностування факту спричинення хімічних отруєнь, і, відповідно, тілесних ушкоджень. Також надав вичерпні відповіді та консультації на запитання потерпілих.

За результатами зустрічі опрацьовано механізм подальшої взаємодії з метою проведення експертиз та досліджень в рамках міжнародно-правової допомоги із використанням сучасних досягнень токсикології.

Отримані консультації будуть використані під час проведення подальшого досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.