Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Розгін «Майдану» 30 листопада — один з «ексберкутівців» постане перед судом, іншому повідомлено про підозру 

05/06/2020

За результатом досудового розслідування проведеного слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього міліціонера полку особливого призначення «Беркут» підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Колишній правоохоронець обвинувачується у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством, службовому підробленні та у вчиненні незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, тощо (ч. 2 ст. 365 та ч. 1 ст. 366, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року, ексберкутівець перевищив свої службові повноваження та здійснив адміністративне затримання учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності, чим вчинив незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, також експравоохоронець склав завідомо неправдиві офіційні документи.

Крім того, слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому міліціонеру полку особливого призначення «Беркут» підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Експравоохоронець підозрююється у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством, службовому підробленні та у вчиненні незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, тощо  (ч. 2 ст. 365 та ч. 1 ст. 366, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року підозрюваний перевищив свої службові повноваження та затримав учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час затримання експравоохоронець застосував до потерпілого фізичну силу, незаконно перешкоджав організації та проведенню зборів. У подальшому підозрюваний склав рапорт про затримання потерпілого, до якого вніс завідомо неправдиві відомості.