Розгін «Майдану» 30 листопада — екскерівники управлінь ГУ МВС в місті Києві постануть перед судом

22/04/2020

До суду скеровано обвинувальні акти відносно колишнього заступника начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві та колишнього заступника начальника управління - начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. 

Експравоохоронці обвинувачуються у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян (ст. 340 Кримінального кодексу України). 

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво - прокурори Офісу Генерального прокурора. 

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року правоохоронці, з метою виконання злочинного наказу, організували та забезпечили незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян.

Унаслідок таких дій співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» витіснили близько 300 учасників мітингу від Монументу Незалежності та пам’ятника засновникам Києва у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик. 

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях, пов’язаних із незаконним перешкоджанням проведенню мирних зборів громадян під час Революції Гідності, триває.