Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР завершило розслідування відносно двох експрацівників спецпідрозділу «Беркут» та повідомило про підозру ще одному «беркутівцю»

23/06/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року підозрювані затримали учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності із застосуванням фізичної сили, чим незаконно перешкодили організації та проведенню зборів. У подальшому обвинувачені склали рапорти про затримання потерпілого, до якого внесли завідомо неправдиві відомості.

У зв’язку з чим експравоохоронці обвинувачуються у:

  • перевищенні влади або службових повноважень, що супроводжувалися насильством (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України);
  • службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України);
  • незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ч. 1 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Крім цього, слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру колишньому міліціонеру полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Експравоохоронець підозрюється у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, службовому підробленні та незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою (передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року колишній правоохоронець, перевищуючи службові повноваження, затримав учасника мирного зібрання на «Майдані Незалежності»,вчиняючи насильницькі, болісні і такі дії, що ображають особисту гідність потерпілого, чим вчинив незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів.

Пізніше, з метою створення обставин законності своїх протиправних дій, склав завідомо неправдиві офіційні документи.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.