ДБР започатковує щомісячні звітні зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні та пораненими на Майдані

25/02/2020

Т. в. о. Директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова зустрілась із представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «Нескорений Майдан – 18.02». Очільниця ДБР пообіцяла, що такі звітні зустрічі будуть щомісячними. А для постійної комунікації з органом представники потерпілих та поранених делегували Юрія Аксеніна та Павла Кучера.

Наразі у ДБР 49 кримінальних проваджень щодо «справ Майдану». Ірина Венедіктова поінформувала родини Героїв Небесної Сотні та їхніх представників про перебіг їх розслідування. 

«Наші слідчі вже скерували до суду дві «справи Майдану» - щодо викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка та колишнього слідчого міліції, який незаконно затримував учасників мітингів. Повідомлено про підозру у вбивстві та замаху на вбивство «майданівців» бійцю спецпідрозділу «Омега». Невдовзі у Державному бюро розслідувань буде створене окреме Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами  у 2013-2014 роках. Конкурс на керівника цього підрозділу ми оголосимо найближчим часом. І одним із критеріїв відбору буде досвід кандидата у розслідуванні «справ Майдану». Також цей підрозділ буде значно доповнений кадрами", - заявила т.в.о. Директора ДБР.

Також представники потерпілих та поранених під час Революції Гідності поспілкуватися із керівником спеціального відділу ДБР у «справах Майдану» Олександром Буряком та слідчими підрозділу щодо розслідування конкретних справ.