«Справи Майдану»: ДБР спільно з Офісом Генпрокурора повідомили про підозру колишньому керівнику підрозділу МВС

20/03/2020

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора 20 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління  - начальнику відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. Експравоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян (ст. 340 Кримінального кодексу України). 

Слідством встановлено, що 30 листопада 2013 року ексначальник підрозділу МВС, з метою виконання злочинного наказу, як заступник керівника нарядів на Майдані Незалежності, організував та забезпечив незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян. Внаслідок цього співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України витіснили близько 300 учасників зборів від Монумента Незалежності та пам’ятника засновникам Києва за межі площі, у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик.  

Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу.

У разі доведення вини, екс-керівнику підрозділу МВС загрожують виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6  місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконного перешкоджання проведенню мітингів та зборів упродовж листопада 2013 року – лютого 2014 року на Майдані Незалежності в м. Києві, перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів при застосуванні фізичної сили та спеціальних засобів до громадян, які реалізовували своє конституційне право на мирні зібрання, що спричинило тяжкі наслідки, організації умисних вбивств протестувальників та іншої злочинної протидії протестним акціям триває.