Символіка Державного бюро розслідувань

Місія Державного бюро розслідувань – встановлення справедливості у суспільстві шляхом незалежного, всебічного розслідування злочинів задля притягнення винних до відповідальності, незважаючи на їх посади, зв’язки та ресурси.

Місія розкривається у символіці. Знак являє собою переосмислення Державного Герба України – тризуба – у поєднанні з щитом та мечем. Щит символізує захист прав і свобод людини. Меч – символ невідворотності покарання та одночасно знаряддя для встановлення справедливості (варто лише згадати відому притчу про царя Соломона).

Логіка створення знаку
Логіка створення знаку

Ми обрали гасло латиною

«Fiat justitia, ne pereat mundus»

Це означає:

«Нехай здійсниться правосуддя, щоб не загинув світ».

Ця фраза має свою історію – її формулювання еволюціонувало разом із поглядами людства на справедливість.

Оригінальний вислів приписують римському консулу, який жив у першому столітті до нашої ери: «Fiat justitia ruat caelum» – «Правосуддя повинно здійснитися, навіть якщо впадуть небеса». «Pereat mundus, fiat justitia» – «Навіть якщо загине світ, правосуддя має здійснитися» – згадується як гасло німецького імператора 16 сторіччя н.е. Фердинанда I. Деякі вчені вважали цей вислів одним із улюбленим у Іммануїла Канта.

У XX столітті, коли знищення світу стало не метафорою, а реальною загрозою, Людвіг фон Мізес переосмислив дане твердження: «Ми не віримо в те, що є люди, які буквально розуміють старий принцип fiat justitia pereat mundus. Насправді вони хочуть сказати: fiat justitia ne pereat mundus [нехай здійсниться правосуддя, щоб не загинув світ]. Вони не бажають зруйнувати суспільство за допомогою закону».