Розслідування «справ Майдану»

Вбивство журналіста Василя Сергієнка - ДБР завершило розслідування відносно учасника злочинної організації, який надав неправдиві показання

 

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора завершили досудове розслідування відносно одного із учасників злочинної організації, які у квітні 2014 року у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області викрали і вбили активіста та учасника «Самооборони Євромайдану Черкаської області» - журналіста Василя Сергієнка.

Досудовим розслідуванням встановлено, що учасник злочинної організації, у межах здійснення розслідування кримінального провадження щодо судді, 28 липня 2020 року надав органу, що здійснює досудове розлідування, завідомо неправдиві показання як свідок, які були поєднані з штучним створенням доказів захисту підозрюваного.

Таким чином, особа підозрюється у завідомо неправдивому показанні свідка, наданому органу досудового розслідування та поєднаному зі штучним створенням доказів захисту (ч. 2  ст. 384 КК України).

Наразі стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування. Після завершення ознайомлення обвинувальний акт буде направлено до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

 

Деталі за посиланням.


Слідчі ДБР завершили досудове розслідування відносно одного слідчого за незаконне затримання активістів та скерували до суду обвинувальний акт відносно іншого

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора 14.09.2020 завершили досудове розслідування за підозрою слідчого СУ ГУНП в Київській області, колишнього слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві, за завідомо незаконне затримання учасника акції протесту, який не вчиняв жодних правопорушень, був затриманий 18.02.2014 поруч із Маріїнським парком та в матеріалах провадження відсутні будь-які докази участі активіста у масових заворушеннях чи інших протиправних діях.

 

Деталі за посиланням. 


ДБР приділяє особливу увагу розслідуванню «справ Майдану»

Від початку 2020 року слідчими ДБР у «справах Майдану» за погодженням з прокурорами Офісу Генерального прокурора притягнуто до кримінальної відповідальності 34 особи (22 правоохоронці, 4 судді, 2 прокурори, 6 цивільних осіб), затримано 4 осіб.

Деталі за посиланням. 


ДБР завершило розслідування вбивства Юрія Вербицького, а також викрадення і катування Ігоря Луценка

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно двох осіб, підозрюваних в участі у злочинній організації, які 21 січня 2014 року викрали Луценка І.В. та Вербицького Ю.Т. з Олександрівської клінічної лікарні міста Києва, катували їх і вбили Юрія Вербицького.

Деталі за посиланням


Слідчі ДБР повідомили про підозру начальнику слідчого відділу Смілянської поліції

18 серпня 2020 року слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру заступнику начальника відділу поліції – начальнику слідчого відділу Смілянського відділу поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області.

Деталі за посиланням.


Завершено досудове розслідування відносно колишнього старшого слідчого одного з райвідділів ГУ МВС України в м. Києві

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно колишнього старшого слідчого одного з райвідділів ГУ МВС України в м. Києві, нині адвоката.

Деталі за посиланням. 


До суду направлено обвинувальний акт відносно колишнього старшого слідчого Святошинського райуправління ГУ МВС України у м. Києві

Слідством встановлено, що колишній слідчий міліції, який наразі обіймає посаду слідчого СУ Головного управління Нацполіції в Київській області, незаконно притягнув до кримінальної відповідальності 3-х осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року в центральній частині міста Києва. Насправді потерпілі масових заворушень не вчиняли.

Деталі за посиланням.


Слідчі провели зустріч із потерпілими від отруєння невідомими газами на Майдані

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань разом із прокурорами Офісу Генерального прокурора організували та провели спільну зустріч спеціаліста-токсиколога із США з потерпілими на Майдані від отруєння газами невідомого походження.

Деталі за посиланням.


Суд дозволив ДБР здійснити заочне розслідування вбивств мітингувальників на Інститутській та взяв під варту експосадовця МВС України

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, здійснюватимуть спеціальне (заочне) досудове розслідування відносно колишнього командира роти спеціального призначення ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України у м. Києві.

Деталі за посиланням.


ДБР завершило досудове розслідування відносно Київського експрокурора у «справах Майдану»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно колишнього прокурора відділу прокуратури міста Києва, який наразі займається адвокатською діяльністю.
 

Деталі за посиланням.


ДБР направило до суду обвинувальний акт стосовно колишнього працівника спецпідрозділу «Беркут»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, 7 серпня 2020 року направили до суду обвинувальний акт відносно колишнього міліціонера батальйону міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в Дніпропетровській області.
 

Деталі за посиланням.


ДБР повідомило про підозру учаснику злочинної організації, яка вбила журналіста Василя Сергієнка

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, 6 серпня 2020 року повідомили про підозру громадянину в участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255 КК України).
 

Деталі за посиланням.


ДБР повідомило про підозру працівнику Черкаської поліції

4 серпня 2020 року слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру слідчому СВ Смілянського відділу поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області. 

Деталі за посиланням


ДБР спрямувало до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» та завершило розслідування стосовно ще одного експравоохоронця

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, 31 липня 2020 року направили до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 28, ст. 340 КК України.

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР завершило досудове розслідування стосовно двох колишніх «Беркутівців» та повідомило про підозру ще одному експравоохоронцю

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування стосовно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС  України в місті Києві.

Деталі за посиланням


ДБР повідомило про підозру ще одному слідчому Нацполіції

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора, 17 липня 2020 року повідомили про підозру старшому слідчому СУ ГУ Нацполіції в Київській області, який на момент скоєння злочину обіймав посаду слідчого Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві.

Деталі за посиланням.


Чергова підозра у справі «Черкаського Євромайдану»: цього разу - посадовцю Нацполіції

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру начальнику відділення одного з відділів поліції ГУ Нацполції в Черкаській області.

Деталі за посиланням.


Двоє колишніх суддів з Черкас постануть перед судом у «справах Майдану»

Слідчі Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт відносно двох колишніх суддів Соснівського районного суду міста Черкаси. Вони обвинувачуються у постановленні завідомо неправосудних ухвал, незаконних арештах, що спричинили тяжкі наслідки та незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів та мітингів (ч. 2 ст. 375, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 та ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — двоє колишніх «беркутівців» постануть перед судом

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві. Експравоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством, службовому підробленні та незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР завершило розслідування відносно двох експрацівників спецпідрозділу «Беркут» та повідомило про підозру ще одному «беркутівцю»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Деталі за посиланням.


«Розстріл Майдану» 18-20 лютого - суд заочно взяв під варту колишнього командира полку міліції особливого призначення «Беркут»

За клопотанням слідчого Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, Печерський районний суд міста Києва 22 червня 2020 року обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України у м. Києві.

Деталі за посиланням.


ДБР повідомило про підозру колишньому старшому слідчому МВС, нині діючому адвокату

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому старшому слідчому Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві, діючому адвокату.

Деталі за посиланням.


ДБР повідомило про підозру експрокурору – діючому адвокату

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому прокурору відділу прокуратури міста Києва, діючому адвокату.

Деталі за посиланням


ДБР повідомили про підозру двом колишнім працівниками «Беркуту» 

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру двом колишнім міліціонерам полку особливого призначення «Беркут» підпорядкованого ГУ МВС України в Дніпропетровській області. 

Деталі за посиланням.


ДБР завершило розслідування відносно двох екссуддів щодо обмеження волі 17 осіб під час Революції гідності

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно двох колишніх суддів Соснівського районного суду міста Черкаси, які нині є діючими адвокатами.

Деталі за посиланням. 


ДБР повідомило про підозру колишньому прокурору прокуратури м. Києва - діючому адвокату

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому старшому прокурору відділу прокуратури міста Києва, діючому адвокату.

Деталі за посиланням.


«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру у використанні підроблених документів учаснику викрадення і катування Ігоря Луценка та Юрія Вербицького

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру учаснику злочинної організації, яка викрала активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Він підозрюється у підбурюванні до службового підроблення та використанні завідомо підробленого документа (ч. 4, 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР повідомило про підозру ще одному працівнику спецпідрозділу «Беркут»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому міліціонеру полку особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в місті Києві.

Деталі за посиланням.


Слідчі ДБР провели чергову зустріч із представниками родин Героїв Небесної Сотні

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, провели чергову зустріч з представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «Нескорений Майдан – 18.02».

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР повідомило про підозру ще одному працівнику спецпідрозділу «Беркут»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому міліціонеру полку особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в місті Києві.

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — екскерівники управлінь ГУ МВС в місті Києві постануть перед судом

До суду скеровано обвинувальні акти відносно колишнього заступника начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві та колишнього заступника начальника управління - начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. 

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР повідомило про підозру працівнику спецпідрозділу «Беркут»

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру колишньому міліціонеру роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в місті Києві.

Деталі за посиланням.


ДБР повідомило про підозру громадянину у наданні неправдивих показань у суді на користь слідчого МВС

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно із прокурорами Офісу Генерального прокурора, повідомили громадянину про  підозру у наданні слідчому судді завідомо неправдивих показів з метою звільнення з-під варти колишнього слідчого Дніпровського райуправління міліції ГУ МВС України в місті Києві (ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.


Завершено досудове розслідування за підозрою правоохоронця у вчиненні злочинів щодо учасників акцій протесту

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно колишнього старшого слідчого районного управління Головного управління МВС України у місті Києві.

Деталі за посиланням.


Розгін «Майдану» 30 листопада — ДБР завершило розслідування відносно двох колишніх працівників МВС

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування двох кримінальних проваджень відносно ексзаступника начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві та ексзаступника начальника управління - начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС України в місті Києві.

Деталі за посиланням.


ДБР провело 3 слідчі експерименти на Майдані Незалежності

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора, провели експеримент у кримінальному провадженні за фактом організації умисних вбивств та заподіяння вогнепальних тілесних ушкоджень учасникам акцій протесту під час Революції Гідності, зокрема за подіями 18-20 лютого 2014 року. У слідчих діях взяли участь потерпілі та їх представники.

Деталі за посиланням.


ДБР та Офіс Генпрокурора повідомили про підозру правоохоронцю

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора, 7 квітня 2020 року повідомили про підозру керівнику слідчого відділення одного з районних управлінь ГУ Нацполіції України в місті Києві. На момент скоєння злочину він обіймав посаду старшого слідчого одного з відділів районного управління ГУ МВС України в м. Києві.

Деталі за посиланням.


Олександр Соколов: «ДБР готове до відкритого діалогу з моніторинговою місією ООН з прав людини»

Державне бюро розслідувань готове розпочати публічний діалог з представниками моніторингової місії ООН з прав людини задля впровадження наданих рекомендацій щодо розслідування вбивств, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.  Про це наголосив в. о. Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов.

Деталі за​ посиланям.


Звіт про розслідування «справ Майдану» за березень 2020 року

З метою відкритого інформування суспільства про стан досудового розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, ДБР започаткувало щомісячні звіти про «справи Майдану».  

Деталі запосиланням.


ДБР повідомило про підозру ще одному екскерівнику підрозділу МВС

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора, 25 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. Експравоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ст. 340 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.


ДБР та Офіс Генпрокурора повідомили про підозру колишньому слідчому міліції

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, 24 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому старшому слідчому Святошинського районного управління Головного управління МВС України у м. Києві.

Деталі за посиланням.


ДБР спільно з Офісом Генпрокурора повідомили про підозру колишньому керівнику підрозділу МВС

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за погодженням з Офісом Генерального прокурора 20 березня 2020 року повідомили про підозру колишньому заступнику начальника управління  - начальнику відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві. Експравоохоронець підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зборів громадян (ст. 340 Кримінального кодексу України). 

Деталі за посиланням


Слідчі ДБР зустрілися із преставниками родин Героїв Небесної Сотні

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань провели чергову зустріч з представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Деталі за посиланням. 


ДБР провело ще 4 слідчих експерименти у провадженні про розстріли мітингувальників

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, провели чергові слідчі експерименти у кримінальному провадженні за фактом організації умисних вбивств та заподіяння вогнепальних тілесних ушкоджень учасникам акцій протесту під час Революції Гідності, зокрема у період 18-20 лютого 2014 року.

Деталі за посиланням.


ДБР затримало ще одного учасника викрадення Юрія Вербицького та Ігоря Луценка

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно з Головним управлінням по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора 12 березня 2020 року затримали підозрюваного в участі у злочинній організації, яка викрала активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Деталі за посиланням.​​


ДБР провело слідчий експеримент у справі розстрілів на Інститутській

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань провели слідчий експеримент у кримінальному провадженні за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів та організації умисних вбивств протестувальників 20 лютого 2014 року.

Деталі за посиланням.​​


 ДБР затримало підозрюваного у вбивстві Юрія Вербицького та викраденні і катуванні Ігоря Луценка

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно з Департаментом карного розшуку Нацполіції та Офісом Генерального прокурора затримали підозрюваного у викраденні і катуванні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, та вбивстві останнього.

Деталі за посиланням.​​


ДБР повідомило про підозру колишньому голові Дніпровського районного суду міста Києва

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора, за погодженням з заступником Генерального прокурора, 6 березня 2020 року повідомили про зміну раніше повідомленої підозри колишньому голові Дніпровського районного суду міста Києва.

Деталі за посиланням.​​


ДБР повідомило про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора 6 березня 2020 року повідомили про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси. 

Деталі за посиланням.​​


Звіт про розслідування «справ Майдану» за лютий 2020 року

З метою відкритого інформування суспільства про стан досудового розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, ДБР започаткувало щомісячні звіти про «справи Майдану».

Деталі за посиланням.​


Колишній суддя відповість за неправосудні рішення - ДБР скерувало до суду «справу Майдану»

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього судді Дніпровського районного суду міста Києва. Екссуддя обвинувачується у постановленні у лютому 2014 року завідомо неправосудних ухвал про обрання відносно учасників мирних акцій протестів запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України), а також у вчиненні незаконного перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, що відбувались 18 лютого 2014 року в центрі міста Києва (ст. 340 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.​


ДБР започатковує щомісячні звітні зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні та пораненими на Майдані

Т. в. о. Директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова зустрілась із представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «Нескорений Майдан – 18.02». Очільниця ДБР пообіцяла, що такі звітні зустрічі будуть щомісячними. А для постійної комунікації з органом представники потерпілих та поранених делегували Юрія Аксеніна та Павла Кучера.

Деталі за посиланням.​


Колишній слідчий постане перед судом за незаконні затримання мітингувальників

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього слідчого Дніпровського районного управління ГУ МВС України у м. Києві.

Експравоохоронець обвинувачується  у:

  • зловживанні владою та службовим становищем (ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України);
  • завідомо незаконному затриманні (ч. 3 ст. 371 Кримінального кодексу України);
  • притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності поєднаному з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зі штучним створенням доказів та фальсифікацією (ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України);
  • службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України);
  • незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ст. 340 Кримінального кодексу України).

Деталі за посиланням.​


Звернення т.в.о. Директора ДБР Ірини Венедіктової щодо ходу розслідування «справ Майдану»

Шоста річниця Майдану. Лунають гучні заяви, гасла, традиційні обіцянки.

Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський - ми до сих пір не знаємо, хто винен в цих смертях. 2,5 тисячі постраждалих осіб, 78 загиблих цивільних громадян України, 13 загиблих правоохоронців. 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень - всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості.

Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які якраз і дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності. В тому числі тих, хто зараз переховується за кордоном.

Деталі за посиланням.​


ДБР обговорило з Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду хід розслідування «справ Майдану»

Керівництво Державного бюро розслідувань зустрілося з делегацією Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. МКС на даний час здійснює попередній розгляд ситуації в Україні у контексті вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

Деталі за посиланням.​


ДБР затримало за вбивство мітингувальника колишнього бійця «Омеги»

Слідчі відділу у «справах Майдану» Державного бюро розслідувань  під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора та за оперативного супроводу Служби безпеки України затримали та повідомили про підозру ексбійцю спецпідрозділу «Омега».

Деталі за посиланням.​


ДБР прийняло до провадження 42 «справи Майдану»

Спеціальний слідчий підрозділ ДБР з розслідування злочинів вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках вже прийняв 42 кримінальних провадження від Офісу Генерального прокурора. Загальний обсяг матеріалів справ - понад 6,5 тисяч томів.

Деталі за посиланням.​


ДБР повідомило про підозру колишньому слідчому Дніпровського райуправління ГУ МВС в м. Києві

Слідчі відділу з розслідування «справ Майдану» Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру колишньому слідчому Дніпровського районного управління ГУ МВС України у м. Києві.

Деталі за посиланням.​


Звіт про розслідування «справ Майдану» за січень 2020 року

З метою інформування суспільства про стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, ми започатковуємо щомісячні звіти про «справи Майдану».

Деталі за посиланням.


ДБР спільно з Офісом Генерального прокурора скерувало до суду «справу Майдану» про вбивство журналіста Сергієнка

Слідчі підрозділу у «справах Майдану» центрального апарату Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, чинені у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках Офісу Генерального прокурора, скерували до суду обвинувальні акти відносно двох учасників злочинної організації, яка викрала та вбила активіста Євромайдану та журналіста Василя Сергієнка.

Деталі за посиланням.


Спеціальний слідчий підрозділ ДБР у «справах Майдану» поінформував родини Героїв Небесної Сотні та їхніх представників про перші результати роботи

Слідчі відділу з розслідування злочинів вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Державного бюро розслідувань взяли участь у брифінгу з представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», учасниками Революції Гідності та Офісу Генерального прокурора. Під час заходу співробітники підрозділу у «справах Майдану» розповіли про план своєї роботи.

Деталі за посиланням.


Ірина Венедіктова зустрілась з родинами Героїв Небесної Сотні та їхніми захисниками

Т. в. о. голови Державного бюро розслідувань провела робочу зустріч із ініціативною групою родин Героїв Небесної Сотні. Ірина Венедіктова поінформувала потерпілих та їхніх адвокатів про завершення формування окремого слідчого підрозділу у «справах Майдану» в кількості 37 працівників і стан прийому відповідних кримінальних проваджень, що стосуються трагічних подій під час Революції Гідності, із Генеральної прокуратури.

Деталі за посиланням.


У ДБР укомплектовано підрозділ з розслідування «справ Майдану»

32 кандидатури слідчих та прокурорів Генеральної прокуратури України погоджено до переведення на посади в Державному бюро розслідувань. Таким чином формування спеціального  слідчого підрозділу у «справах Майдану» завершено.

Деталі за посиланням.


Ірина Венедіктова провела зустріч з кандидатами на посади слідчих ДБР у «справах Майдану»

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» у  ДБР проведено низку організаційних заходів щодо формування слідчого підрозділу у  «справах Майдану». 

Деталі за посиланням.


Олександр Буряк призначений керівником відділу з розслідування «справ Майдану»

Керівником відділу з розслідування «справ Майдану» у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього обіймав посаду заступника Директора Державного бюро розслідувань. Він відповідав за роботу оперативних підрозділів та займався їх укомплектуванням.

Деталі за посиланням.