За позовом діючого члена РГК зупинено Інтернет-голосування з обрання нового складу Ради

12/04/2019

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва зупинено проведення конкурсу з формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, як це передбачено діючим законодавством. Відповідне повідомлення розмістила прес-служба суду, Ухвала суду до ДБР не надходила.

Так, діючим членом РГК поданий позов до суду про визнання протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року про внесення змін до Положення про Раду громадського контролю та Порядку її формування. Зокрема, цією Постановою внесено зміни щодо проведення конкурсу з обрання членів РГК при ДБР за допомогою Інтернет-голосування, а не Установчих зборів.

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за даним позовом, підготовче засідання призначив на 23 травня та заборонив ДБР проводити та визначати результати конкурсу з обрання нового складу РГК.

Водночас, у нормативно-правових документах чітко визначено:

  • РГК обирається строком на один рік (п. 8 Положення про РГК) – діючий склад РГК затверджено Наказом від 26 квітня 2018 року. Отже, 27 квітня 2019 року закінчується строк повноваження членів РГК – іншого тлумачення бути не може;
  • Рішення про проведення конкурсу з формування нового складу РГК  приймається не менше, ніж за 30 робочих днів до закінчення строку повноважень діючої Ради (п. 4 Порядку формування складу РГК) – Наказ про проведення конкурсу було затверджено 18 березня цього року.

18 квітня мало відбутися Інтернет-голосування з обрання нового складу Ради громадського контролю з урахуванням:

  • пропозицій громадських та міжнародних організацій;
  • позитивної практики формування РГК у державних органах, у тому числі нових антикорупційних інституцій.

Громадські організації подали 54 кандидатури для участі в конкурсі. ДБР готове до проведення Інтернет-голосування.

На жаль, окремі члени діючого складу РГК докладають усіх зусиль, щоб продовжити свої повноваження всупереч законодавству.

Рішення суду обов’язкові до виконання. Водночас, закликаємо громадські організації не залишитися осторонь питань формування нового складу РГК.

ДБР зацікавлена у сильній, ефективній Раді громадського контролю, яка дотримуватиметься законодавства та критикою і підтримкою допомагатиме ДБР бути незалежним сучасним правоохоронним органом.