ДБР відкладає проведення інтернет-голосування за кандидатів до нової РГК на невизначений термін

16/04/2019

У четвер, 18 квітня 2019 року, мало відбутись інтернет-голосуваання за кандидатів до нового складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Втім, на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, Державне бюро розслідувань призупиняє проведення конкурсу та скасовує інтернет-голосування, призначене на 18 квітня.

Нагадаємо, що діючим членом РГК поданий позов до Окружного адміністративного суду про визнання протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року про внесення змін до Положення про Раду громадського контролю та Порядку її формування. Цією Постановою внесено зміни щодо проведення конкурсу з обрання членів РГК при ДБР за допомогою інтернет-голосування, а не Установчих зборів.

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за даним позовом та заборонив ДБР проводити та визначати результати конкурсу з обрання нового складу РГК. Підготовче засідання у справі призначено на 23 травня 2019 року.

«Для участі в конкурсі до нової РГК при Державному бюро розслідувань подали документи 54 представники громадських організацій. З них, 43 кандидати були допущені до участі в конкурсі. Ми зробили усе, аби голосування за нових членів до РГК відбулось. Вже 18 квітня 15 осіб з числа цих кандидатів могли б стати членами нової РГК при Державному бюро розслідувань. Втім, судовий позов змушує нас відкласти голосування на невизначений термін», – зазначив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба наказом №54 від 26 квітня 2018 року, відповідно до законодавства, затвердив склад Ради громадського контролю. Отже, 27 квітня 2019 року закінчується строк повноваження чинних членів РГК.

Таким чином, Державне бюро розслідувань працюватиме без РГК до ухвалення остаточного рішення Окружним адмністративним судом, а це означає, що громадськість буде позбавлена права здійснювати цивільний контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань.