Трьох правоохоронців судитимуть за побиття чоловіка

До суду скеровано обвинувальний акт відносно дільничного офіцера сектору превенції, помічника оперуповноваженого Слов`янського відділу поліції ГУ Нацполіції в Донецькій області та поліцейського-водія відділу Управління поліції охорони в Донецькій області.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Слідством встановлено, що в січні 2020 року на виклик з повідомленням про бійку на автостанції в місті Святогірську прибула група поліцейських. Правоохоронці, не розібравшись у ситуації, побили стороннього чоловіка, який не мав жодного стосунку до бійки. Поліцейські силою помістили потерпілого до службового автомобіля, де один із них почав його душити. Після цього правоохоронці на майже непритомного потеплілого надягли кайданки, доставили його до приміщення чергової частини, та, одягнувши боксерські рукавички, продовжили побиття. У результаті потерпілий отримав численні тілесні ушкодження.

Таким чином, правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством, вчиненим групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області.