Звернення т.в.о. Директора ДБР Ірини Венедіктової щодо подій в будівлі Державного бюро розслідувань 24 січня 2020 року

Щодо недопуску народних депутатів – є рішення Конституційного Суду України від 10 квітня 2003 року, в якому чітко зазначені норми допуску в приміщення будівель з урахуванням режиму допуску.

Стосовно невідкладного прийому депутатів особисто мною. Шановні народні депутати, я працюю, в мене розписаний графік, в мене є зустрічі і наради, я працюю заради інтересів й інших громадян України, а не живу лише інтересами народних депутатів. І все ж рішення Конституційного Суду чітко вказує, що таке невідкладний прийом народного депутата – це той, який не може бути відкладений на тривалий час і здійснюється раніше прийому інших посадових осіб та громадян.

Якщо Ви вважаєте за необхідне зустрітися зі мною – давайте зустрінемось! Але я дуже прошу – не робіть це паралельно із допитом громадянина Порошенка. Тому що це виглядає як вплив на слідчі дії. До того ж він 27 разів не з’являвся на допити.   

Що стосується звернень родин Небесної Сотні, повідомляю, що сьогодні слідчі підрозділу у «справах Майдану» намагались взяти це звернення та зареєструвати. Зверталися  безпосередньо до Петра Олексійовича, але отримували відповідь, що він це зробить у спосіб, який забажає.  

На всі звернення громадян, які надходять до ДБР поштою, через скриньку, через канцелярію, через слідчих, ми відповідаємо у чітко встановлений Законом строк. Тому тут не треба маніпулювати – ми відповідаємо на звернення абсолютно всіх громадян.

А щодо діалогу з родинами Небесної Сотні, то ми завжди до нього відкриті і я це демонструвала й особистими зустрічами, і тим, що наші слідчі підрозділу у «справах Майдану»  були делеговані 22 січня на зустріч та брифінг. Вони були готові відповідати на всі питання, які їм ставилися. Тому мені здається, що в даному випадку ми показали готовність до діалогу і орієнтування на результат.

Крім того, я хочу повідомити Петра Олексійовича. Я не буду спілкуватися телефоном. І не знаходьте  будь-який інший привід, як то звернення громадян. Я не є керівником органом досудового розслідування, тому, будь-ласка, стосовно всіх кримінальних проваджень по яких Ви проходите свідком, спілкуйтесь із слідчими.

Давайте починати жити по Закону, давайте починати поважати Закон і давайте кожен почне з себе!