Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Зовнішня комісія ігнорує факти порушення процедури передачі матеріалів поліграфу – заява Романа Труби

05/09/2018

Зовнішня конкурсна комісія ігнорує факти порушення нею «Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфу у Державному бюро розслідувань», викладені у листі Директора Бюро Романа Труби на ім’я Голови Комісії Романа Майданика.

Так, в оприлюдненій заяві члени комісії коментують Закон України «Про Державне бюро розслідувань», але ігнорують норми проведення психофізіологічного дослідження, які ними було порушено.

Стаття 26 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» говорить, що «Порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа затверджується Кабінетом Міністрів України». Відповідний Порядок затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 449. У Регламенті конкурсної комісії вказано, що дослідження проводиться згідно з цим Порядком (пункт 9.6.).

Тобто «Порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань» є обов’язковим для виконання Зовнішньою конкурсною комісією.

Порядок чітко визначає, що матеріли поліграфу передаються для ухвалення кадрового рішення та зберігаються у структурних підрозділах Бюро:

  • Матеріали поліграфу передаються для підготовки та ухвалення кадрового рішення (пункт 42)
  • Матеріали дослідження зберігаються у структурних підрозділах, визначених Бюро (пункт 43).

Кадрове рішення – це призначення або не призначення переможця конкурсу на посаду. Його ухвалює не конкурсна комісія, а Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із заступниками. Також саме Бюро визначає підрозділи, де будуть зберігатися матеріали психофізіологічного дослідження. 
Зовнішня конкурсна комісія на власний розсуд, всупереч законодавству, ухвалила рішення про знищення матеріалів психофізіологічного дослідження.
Члени комісії не надали жодного пояснення цим діям, більше того, зробили заяву, де вказали, що відсутні норми «щодо використання, зберігання та знищення результатів психологічного дослідження», що не відповідає дійсності. Потрібно було лише виконати норму Порядку та передати результати поліграфу Бюро.

Також, на жаль, у своїй заяві Зовнішня конкурсна комісія оприлюднила ще одну інформацію, яка не відповідає дійсності, щодо затягування призначення спеціальної перевірки кандидатів. 

18 липня Зовнішня конкурсна комісія надала подання для призначення 27 переможців конкурсу, в яких було вказано лише прізвища. Для призначення спеціальної перевірки потрібно мати повний пакет документів, включно із заявою на проведення спеціальної перевірки. Відповідно до  «Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком» згода подається протягом трьох днів з дати одержання кандидатом повідомлення про результати конкурсу.

Отже, переможці конкурсу на керівні посади протягом трьох днів повинні були подати відповідні заяви, чого не було зроблено. Конкурсна комісія не передала до Бюро жодних контактних даних, про що неодноразово наголошував Директор Бюро. Лише з 8 серпня – фактично через три тижні, а не через три дні – до Бюро почали надходити документи для призначення спеціальної перевірки. Не дивлячись на порушення строків, Бюро почало призначення спеціальних перевірок.

Сумно, що юристи, члени зовнішньої комісії, які обирають найвищий керівний склад Бюро, вдаються до маніпуляцій. Водночас, наголошую: мені не потрібні політичні дебати. Мені потрібні 27 незаплямованих, професійних переможців конкурсу на керівні посади в Бюро. Мені потрібен весь пакет документів, включно з результатами поліграфу, для того, щоб я та мої заступники провели співбесіди з переможцями та прийняли кадрове рішення – про призначення або не призначення на посади.