Зміна інформації в автоматизованій системі - інспекторка митниці відповість у суді

До суду скеровано обвинувальний акт відносно старшої державної інспекторки митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС. Посадовиця обвинувачується у несанкціонованій зміні інформації в автоматизованій системі митниці та у зловживанні службовим становищем, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 362 та ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що держінспекторка, маючи доступ до автоматизованої системи митниці, змінила інформацію про виїзд за межі митної території України транспортного засобу «Ford Escort». Автомобіль в цей час не перетинав державний кордон, не перебував в зоні митного контролю та не проходив митне оформлення.

Через зловживання службовим становищем посадовою особою держбюджет недоотримав майже 160 тисяч гривень митних платежів.

Процесуальне керівництво досудовим розлідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Львівської області.

У разі доведення вини, посадовій особі загрожує покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, із штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.