Зловживання впливом у «Райківській виправній колонії» - ДБР повідомило про підозру начальнику відділення установи

02/04/2021

Слідчі ТУ ДБР у місті Хмельницькому повідомили про підозру капітану, начальнику відділення ДП «Райківська виправна колонія (№73)», який за гроші влаштовував зняття догани з ув’язненого.

Слідством встановлено, що у березні 2021 року правоохоронець домовився із засудженим про надання неправомірної вигоди у сумі 5 000 гривень за зняття раніше накладеного стягнення. За ці гроші працівник виправної колонії мав вплинути на свого колегу, аби ініціювати питання зняття догани.

Після інформування товариша засудженого про виконання умов угоди, капітан одержав гроші на власну банківську картку.

Таким чином, начальник відділення виправної колонії підозрюється в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, та обіцянці здійснити вплив за надання такої вигоди (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ в Житомирській області.