Злочинна група “чорних рієлторів” заволоділа майном померлих на понад 10 млн грн – ДБР виявило нові обставини злочину

З’явилися додаткові факти у кримінальному провадженні щодо “чорних рієлторів” – організованої групи осіб, які шахрайським шляхом заволоділи майном та грошовими коштами померлих жителів столиці. Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань додатково виявили 12 померлих осіб, майном яких заволоділи шахраї.

Важливо: наразі слідству відомо про 15 об’єктів нерухомості, якими заволоділи шахраї – квартири, будинки, гаражі, розташовані на території міста Києва та Київської області. Загальна їх вартість за попередніми даними – понад 10 млн. грн.

Нагадаємо: у липні цього року ДБР завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо діяльності групи «чорних ріелторів», до якої входили адвокати, приватні нотаріуси та колишній суддя Солом’янського районного суду міста Києва. Тоді слідством було встановлені спроби заволодіння майном померлих на загальну суму понад 5,6 млн. грн. Після цього слідчі ДБР розпочали досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні щодо інших осіб, які можуть входити до групи шахраїв.

Наразі: слідчими ДБР проводяться санкціоновані обшуки у адвокатів та приватного нотаріуса з  метою вилучення документів, що стосуються незаконного заволодіння нерухомим майном потерпілих.

Кваліфікація:

  • створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України);    
  • шнахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України);
  • легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України);
  • підроблення документів, вчинені  за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України);
  • використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України, оперативний супровід – ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Санкція статей: у разі доведення вини, особам які вчинили вказані злочини, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років з конфіскацією майна.