Збиток на понад 8 млн грн – за незаконну вирубку лісу судитимуть працівника лісництва

29/03/2021

Державне бюро розслідувань продовжує низку системних заходів щодо захисту довкілля та протидії незаконним вирубкам лісу.

Так, на Харківщині за бездіяльність, що спричинила збитки державі на суму понад 8 мільйонів 200 тисяч гривень, на лаві підсудних опинився працівник лісгоспу.

Слідчі ТУ ДБР у Полтаві встановили, що т.в.о. лісничого Тетлізського лісництва ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство» у 2019 році не забезпечив належної охорони та захисту лісу на ввіреній території та допустив самовільну рубку невстановленими особами понад 380 багаторічних дубів.

З метою ухилення від кримінальної відповідальності працівник лісництва тривалий час переховувався від органів досудового розслідування та суду. Та працівникам ТУ ДБР в результаті реалізованого комплексу оперативно-розшукових заходів таки вдалося знайти підозрюваного, завершити досудове слідство та скерувати обвинувальний акт до суду.

Кваліфікація злочину: службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Харківська обласна прокуратура.