Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Збитки державі на мільйон гривень — на Запоріжжі судитимуть начальника митного посту

02/02/2021

До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника одного з митних постів Дніпровської митниці Держмитслужби.

Слідством встановлено, що посадовець митниці, діючи в інтересах приватних підприємств, «закривав очі» на неправдиві відомості про походження товару в податкових накладних та надавав вказівки щодо здійснення їх митного оформлення.

У такий спосіб він допоміг підприємствам експортувати зерно за заниженими ставкам митного платежу, чим завдав збитків державному бюджету на загальну суму понад мільйон гривень.

Таким чином, начальник митного посту обвинувачується у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у м. Мелітополі. Процесуальне керівництво — Запорізька обласна прокуратура. Оперативний супровід — УСБУ в Запорізькій області.