Заволодіння понад 11 мільйонами гривень під час будівництва казарм  – ДБР повідомило про підозру двом посадовцям квартирно-експлуатаційного управління

18/06/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру двом посадовцям Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління та організаторці злочинної групи – директорці одного з приватних підприємств. Вони підозрюються  у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах, організованою групою та у складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до них завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене організованою групою ( ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з квітня 2018 року по квітень 2019 року директорка підприємства, діючи у складі організованої групи, до якої увійшли директор підприємства-субпідрядника та посадові особи Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління, шляхом складання і видачі завідомо неправдивих офіційних документів під час будівництва казарм у військовому містечку, заволоділи бюджетними коштами на загальну суму 11 169 994,25 грн.

Наразі підозрюваним вручені клопотання про обрання відносно них запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення їх від займаних посад.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні  здійснює прокуратура Одеської області. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Одеській області.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.