Заволодіння коштами на будівництво житла для військовослужбовців – посадовець ЗСУ постане перед судом

30/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього виконуючого обов’язки директора державного підприємства зі сфери управління Міністерства оборони України, який наразі обіймає посаду заступника начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України. Посадовець обвинувачується у привласненні, розтраті або заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 2 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво - військова прокуратура Центрального регіону України.

Слідством встановлено, що обвинувачений,  користуючись своїм службовим становищем,  привласнив закуплені за гроші державного підприємства товарно-матеріальні цінності на суму понад 130 тисяч гривень. Також він заволодів, під виглядом отримання безпроцентної фінансової позики від підприємства, грошовими коштами в сумі 482 тисячі гривень, які були виділені Міністерством оборони України на будівництво житла для військовослужбовців.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.