Заволодіння бюджетними коштами на суму 898 тис. грн – ДБР повідомило про підозру посадовцям Державної міграційної служби

02/12/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру у заволодінні бюджетними коштами у сумі 898 тис грн начальнику та першому заступнику Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області.

Досудовим розслідуванням встановлено: посадовці ДМС, перебуваючи у змові з підприємцями, внесли завідомо неправдиві відомості до актів прийняття виконаних будівельних робіт, проведених у своїх службових приміщеннях. На підставі підроблених актів держказначейство перерахувало на рахунки підрядників 898,7 тис. грн бюджетних коштів.

Важливо: слідчі ДБР також повідомили про підозру суб’єктам підприємницької діяльності – учасникам «схеми».

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області.

Кваліфікація:

  • заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України);
  • видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від двох до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.