Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Заволодіння 19 млн грн військової частини на Вінниччини – учасники організованої групи постануть перед судом

12/02/2021

До суду направлено обвинувальний акт стосовно 4 учасників організованої злочинної групи, які за попередньою змовою заволоділи бюджетними коштами оборонного призначення на загальну суму у понад 19 млн грн.

Слідством встановлено, що у 2017 та 2019 роках двоє керівників різних підприємства, діючи за попередньою змовою у співучасті з військовими особами, заволоділи коштами однієї із військових частин, що дислокується на Вінниччині.

Зокрема, у 2017 році директор організації завищував обсяги та вартість виконаних будівельних робіт. Тоді збитки держави від цих дій склали 3,2 млн грн.

У 2019 році інший директор, продовжуючи злочинне заволодіння бюджетними коштами, привласнив майже 16 млн грн, що були отримані в якості передоплати за будівництво дорожнього покриття, які підприємство не мало наміру виконувати.

Отримані державні кошти підозрювані легалізували через фізичних-осіб підприємців, діяльність яких згодом була призупинена.

Для реалізації свого плану один із директорів приватного підприємства виготовляв та надавав до підпису командиру військової частини документи, в яких були зазначені відомості, що не відповідали дійсності.

У листопаді 2020 року до суду було направлено обвинувальний акт відносно полковника, командира військової частини через недбале ставленні до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України).

Таким чином, учасники організованої злочинної групи обвинувачуються:

  • один із директорів підприємства - у співучасті в привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою та в особливо великих розмірах, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинили тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України);
  • інший директор підприємства та цивільна особа – у співучасті в привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого організованою групою та в особливо великих розмірах, а також у співучасті у вчиненні організованою групою фінансової операції з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало відмиванню доходів (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • одна цивільна особа – у пособництві в привласненні чужого майна, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого організованою групою та в особливо великих розмірах, а також у співучасті у вчиненні організованою групою фінансової операції з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало відмиванню доходів (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у місті Хмельницькому, процесуальне керівництво – Військова прокуратура Вінницького гарнізону, оперативний супровід - УСБУ у Вінницькій області.