Затримано прокурора, який за 10 тисяч грн обіцяв не розпочинати досудове розслідування

Слідчі третього управління організації досудових розслідувань центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали прокурора Смілянської місцевої прокуратури Черкаської області під час отримання ним 10 тисяч гривень неправомірної вигоди від посадовця однієї з місцевих районних державних адміністрацій Черкаської області.

За попередньою інформацією:

  • прокурор вимагав та отримав від посадовця райдержадміністрації 10 тисяч гривень;
  • за вказані кошти правоохоронець обіцяв не розпочинати досудове розслідування щодо потерпілого.

Відбулося: затримання правоохоронця в порядку ст. 208 КПК України під час отримання ним неправомірної вигоди.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України, оперативний супровід - співробітники Управління Служби безпеки України в Черкаській області.

Кваліфікація: одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України)

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує показання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.