Застосування насильства до малолітнього на Донеччині – патрульний постане перед судом

01/04/2021

До суду скеровано обвинувальний акт відносно працівника патрульної поліції в Донецькій області, який безпідставно застосував силу проти дитини під час оформлення ДТП.

Слідчі ТУ ДБР у місті Краматорську, за сприяння ДВБ Нацполіції, встановили, що під час з’ясування обставин ДТП у Краматорську за участю двох авто малолітній пасажир, у присутності якого на місці події не було жодної необхідності, вирішив звідти піти.

Проте, поліцейський наздогнав дитину, повалив на землю, заламав руки й примусово повернув на місце ДТП. Внаслідок застосування неповнолітня особа отримала тілесні ушкодження легкого ступеня тяжкості.

Таким чином, поліцейський обвинувачується у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалися насильством(ч. 2 ст. 365 КК України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала Донецька обласна прокуратура, оперативний супровід – Донецьке УВБ ДВБ НП України.

Нагадаємо, що 3 березня 2020 року ДБР повідомило про підозру трьом працівникам поліції, які у січні 2021 року, з метою отримання зізнання у викраденні автомобіля, катували двох юнаків на Житомирщині. Наразі у вказаному кримінальному провадженні триває досудове розслідування.

Розслідування кримінальних проваджень щодо такого поводження з боку працівників правоохоронних органів є пріоритетним для Державного бюро розслідувань.