Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Закупівля неякісних бронежилетів Міноборони - ДБР повідомило про підозру колишньому заступнику Міністра оборони України

20/10/2020

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, 20 жовтня 2020 року повідомили про підозру генерал-лейтенанту – колишньому заступнику Міністра оборони України в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов'язками повинна була виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану ( ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 426 КК України).

Під час досудового розслідування:

  • проведено 43 обшуки у Головному управлінні Збройних сил України, в кабінеті заступника Міністра оборони України, складах речового майна Збройних Сил України в Хмельницькій, Одеській, Харківській, Вінницькій областях та місті Києві, та підприємствах-постачальниках (виробниках) ;  
  • вилучено 11 000 бронежилетів для того, щоб запобігти видачі військовослужбовцям;
  • проведено слідчий експеримент з дотриманням усіх правил сертифікаційних випробувань. Під час експерименту встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1-4 класам захисту;
  • проведено 13 судових експертиз, за результатами яких встановлено, що більше 70% бронежилетів вартістю 41,6 млн грн прострілюються тими видами зброї, від якої повинні захищати.

За даними слідства, у квітні 2018 року заступник Міністра оборони України не зупинив прийом бронежилетів «Корсар М3с 1-4» достовірно знаючи, що за умови намокання (дощування) у бронежилетах змінюється молекулярна структура «кевлару» і він втрачає свої куленепробивні властивості, через що вони не витримують постріл навіть з пістолету Макарова по першому класу захисту. Окрім цього, через комплектування частини бронежилетів бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілюються гвинтівкою та автоматом.

Також, через неналежну форму бронеплит, які мають гострі кути, при падінні була загроза отримати поранення.

Крім того, підозрюваний використовуючи свої повноваження, змусив своїх підлеглих, які доповідали про вказані недоліки бронежилетів, прискорити їх прийом.

Нагадаємо, що 5 листопада 2019 року було повідомлено про підозри 5 високопосадовцям Міністерства оборони України.

Загалом, повідомлено про підозри 8 фігурантам кримінального провадження, серед яких два генерали та засновник підприємства-виробника бронежилетів, який лобіював через заступника Міністра оборони України інтереси свого підприємства.

Вищезгадані посадовці створили умови уразливості особового складу ЗСУ під час виконання бойових завдань, в тому числі в зоні проведення ООС на сході України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офісом генерального прокурора, оперативний супровід - Головне оперативне управління ЦА ДБР та ДСР Нацполіції.