Закупівля непридатних шин на спецтехніку для ООС - посадовцям поліції повідомлено про підозру

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, повідомили про підозру колишньому заступнику начальника Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, голові тендерного комітету та виконуючому обов’язки начальника одного з відділень центру обслуговування підрозділів ГУ Нацполіції в Запорізькій області та приватному підприємцю в заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що посадовці здійснили закупівлю непридатних для експлуатації шин для комплектації спецтехніки, що мала використовуватися під час проведення Операції об’єднаних сил. Управління поліції придбало шини 1980 року випуску на суму 249 тисяч гривень. Гума купувалась під виглядом нової та призначалася для БТР-80. Згодом шини було передано батальйону поліції особливого призначення Головного управління Нацполіції у Запорізькій області для використання під час ООС.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Запорізької області. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки у Запорізькій області ДВБ Нацполіції України.

У разі доведення вини, посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.