«Закриття» проваджень щодо керування у стані сп’яніння – перед судом постане поліцейський на Тернопільщині

05/04/2021

ТУ ДБР у Львові, за сприяння ДВБ Нацполіції, завершило досудове розслідування стосовно поліцейського одного з районних відділів поліції в Тернопільській області, який незаконно змінював дані щодо адміністративних проваджень. До суду скеровано обвинувальний акт.

Встановлено, що впродовж 2018-2019 років поліцейський вносив у систему «Інформаційний портал Національної поліції» неправдиві відомості про закриття адміністративних проваджень судом відносно осіб, притягнутих до відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп’яніння (ст. 130 КУпАП).

Таким чином, він обвинувачується у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчиненій повторно (ч. 3 ст. 362 КК України).

У разі доведення вини, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Тернопільська обласна прокуратура, оперативний супровід – Тернопільське управління ДВБ НП України.