«Закриття» кримінальної справи за гроші – ДБР затримало посадовицю поліції в Миколаївській області

30/04/2021

ТУ ДБР у Миколаєві, за сприяння ДВБ Нацполіції, затримало заступницю начальника управління поліції – начальницю слідчого відділення одного із районних управлінь поліції в Миколаївській області, яка за гроші «влаштовувала» закриття кримінального провадження.

Встановлено, що посадовиця поліції вимагала та отримала від громадянки 900 доларів США за не притягнення до кримінальної відповідальності за зберігання наркотичних засобів та закриття кримінального провадження.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманій про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України), та обрання запобіжного заходу у вигляді триманні під вартою.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Миколаївською обласною прокуратурою, оперативний супровід – ДВБ Нацполіції та ТУ ДБР у Миколаєві.