«Закрити очі» на порушення правил пожежної безпеки - ДБР затримало на хабарі працівника ДСНС

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали інспектора відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Черкаській області під час вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що інспектор вимагав неправомірну вигоду в розмірі 10 тисяч гривень від директора товариства. За гроші службовець обіцяв не притягати керівника підприємства до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Працівника ДСНС затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України безпосередньо після отримання другої частини неправомірної вигоди у розмірі 5 000 гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Черкаської області. Оперативний супровід -  Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України в Черкаській області.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

У разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.