Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За довідку про травму у зоні проведення Операції об’єднаних сил у військового вимагали 300 доларів США

25/01/2019

Слідчими теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, викрито факт пособництва в одержанні неправомірної вигоди, поєднаного з вимаганням такої вигоди, колишнім начальником медичної служби однієї з військових частин, батальйон якої базується у м. Бердянськ. Особу затримали за оперативного супроводження Управління захисту економіки в Черкаській області та процесуального керівництва військової прокуратури Київського гарнізону.


Слідством встановлено, що у грудні 2018 року колишній начальник медичної служби військової частини, спільно з іншими невстановленими службовими особами, вимагав у військового неправомірну вигоду у розмірі 300 доларів США за довідку про отримання травми у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Вказаний військовослужбовець мав законне право на такий документ, проте йому відмовляли в отриманні довідки без надання неправомірної вигоди. 


24 січня у Києві військовослужбовець, який на даний час служить в іншій частині, під контролем правоохоронців перерахував вказаній службовій особі на банківську карту 8340 гривень (еквівалент 300 доларів США). Після цього отримав оригінал довідки про обставини травми.
Особу затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України після зняття грошей з банкомату. Неправомірну вигоду вилучили.


На даний час слідчими теруправління ДБР у Києві готується повідомлення особі про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди). Також готується клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.