За результатами розслідувань ДБР передало військовим майже 3 мільйони пачок цигарок (ІНФОГРАФІКА)

24/10/2022

ДБР активно протидіє тіньовому обігу підакцизної продукції, зокрема тютюнових виробів, що завдає багатомільйонних збитків державному бюджету. Чимало з таких оборудок створені за участі посадовців та чиновників. Це неприпустимо, особливо - під час воєнного часу. Робота ДБР у цьому напрямку забезпечує блокування тіньових схем, відшкодування збитків державі, а в умовах російської агресії – передачу Збройним Силам України тютюнових виробів для потреб військових.

Тільки протягом 2021–2022 років ДБР розслідувало 55 кримінальних проваджень за цим напрямком.

В результаті розслідування кримінальних проваджень вилучено та накладено арешт на:

- дві нелегальні промислові лінії з виробництва цигарок,

- майже 3 мільйони пачок цигарок,

- 6,5 тисяч коробок з блоками цигарок,

- понад 600 кг тютюну,

- 190 коробок з одноразовими електронними сигаретами та багато іншого.

Після початку збройної агресії рф, рішеннями судів на потреби Збройних Сил України передано майже 800 тисяч пачок цигарок. Ще понад 1 млн 775 тисяч пачок сигарет було передано Міністерству оборони України.

Основну частину кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу тютюнових виробів складають факти незаконного переміщення через державний кордон України підакцизних товарів та підпільне виробництво цигарок.

За фактами незаконного виготовлення цигарок Бюро здійснювало досудове розслідування у 5 кримінальних провадженнях, за результатами яких направлено до суду два обвинувальних акти.

Так, слідчі ДБР задокументували діяльність організованої групи, яка у Львові намагалася організувати продаж незаконно виготовлених тютюнових виробів. У результаті було вилучено понад 167 тисяч пачок незаконно виготовлених тютюнових виробів. Обвинувачення по цій справі вже направлені до суду.

А у Дніпрі ДБР виявило підпільний цех з виробництва контрафактної тютюнової продукції, який діяв під прикриттям правоохоронних та податкових органів регіону. Вилучено та арештовано дві лінії з виробництва сигарет, 60 тисяч пачок цигарок, а також сировину для її виготовлення. Виробничі потужності випускали «підробки» всесвітньо відомих брендів. Тільки одна лінія виготовляла 4 тисячі сигарет на хвилину. 

Також ДБР завадило незаконному продажу конфіскованих цигарок, які мали бути передані Збройним силам України. 

Робота у даному напрямку триває.