За результатами роботи ДБР на деокупованих територіях Харківщини затримано 19 зрадників

29/11/2022

Державне бюро розслідувань після деокупаціі регіонів України проводить системну і кропітку роботу з фіксації воєнних злочинів російських військ, а також виявлення й затримання зрадників, які перейшли на бік ворога.

У Харківській області після звільнення Збройними силами України тимчасово окупованих територій працівники ДБР затримали 19 колишніх правоохоронців, які зрадили присязі та допомагали окупантам.

Їх швидко викрили та затримали завдяки злагодженим діям працівників ДБР.

Серед затриманих – начальник так званої окупаційної поліції Балаклії. До 2019 року він був заступником начальника одного із відділів поліції Харківщини, потім він пішов на пенсію у званні підполковника. Після тимчасової окупації Куп’янська чоловік добровільно погодився працювати в так званій «народній міліції».

Також ДБР затримало співробітниць Куп’янської державної податкової інспекції, які з перших днів окупації почали служити загарбникам та збирати для них податки в місцевого населення.

Потрапив до рук працівників ДБР і зрадник, якого окупанти призначили «заступником міністра промисловості» Харківщини».

Нині всі затримані перебувають у місцях позбавлення волі, їм усім обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Загалом лише у Харківській області з початку війни було відкрито 94 провадження по зрадниках і колаборантах, 45 особам повідомлено про підозру.

ДБР вкотре нагадує, короткострокова вигода від співпраці з ворогом перетвориться на ганебне і тривале ув’язнення.