За побиття фермерів на Харківщині судитимуть трьох поліцейських

02/06/2021

Слідчі Територіального управління ДБР у Полтаві за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції направили до суду обвинувальний акт стосовно трьох працівників полку поліції особливого призначення, які побили фермерів у Харківській області.

Слідством встановлено, що у вересні 2020 року поліцейські під час патрулювання у Сахновщинському районі Харківської області побачили фермерів, які у полі ремонтували комбайн.

Правоохоронці безпідставно застосували до фермерів силу та обмежили можливість пересування, вимагаючи надати документи на техніку, а також на право обробки землі. Однак права та обов'язки затриманим особам не повідомлялись, протоколів затримання чи будь-яких інших процесуальних документів щодо затримання складено не було.

Троє співробітників поліції обвинувачуються у перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством (ч. 2 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДВБ Нацполіції України.