Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР засуджено до 13 років ув’язнення матроса-зрадника з Криму, який потрапив у полон на Херсонщині

12/12/2022

Державне бюро розслідувань веде послідовну та змістовну роботу з притягнення до відповідальності колишніх військових, які зрадили присязі українському народові, перейшли на бік ворога, а сьогодні воюють проти України. Невідворотність покарання за зраду буде для всіх.

Колишньому старшому матросу-гранатометнику за державну зраду, Святошинський районний суд м. Києва визнав його винним за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 13 років.

Слідство встановило, що матрос, після захоплення окупантами військової частини у Сімферополі у 2014 році добровільно присягнув на вірність агресору.
Він продовжив служити у рф і повернувся в Україну разом з військами окупантів під час повномасштабного вторгнення на українські території.

Наприкінці серпня 2022 року під час бойового зіткнення на території Херсонської області зрадник потрапив у полон ЗСУ.

Процесуальне керівництво здійснювала Миколаївська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Державне бюро розслідувань продовжує здійснювати системну роботу щодо виявлення зрадників, у тому числі тих, хто перейшов на бік ворога ще у 2014 році.