За матеріалами ДБР за перевищення службових повноважень перед судом постане начальник виправного центру на Вінниччині

22/06/2022

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно одного з керівників «Крижопільського виправного центру № 113» за фактом перевищення влади. Його дії завдали державі збитків на 13,5 млн грн. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Посадовець «запропонував» фермерському господарству обробляти понад 200 га землі, що перебуває у власності виправного центру. Для цього у січні 2021 року вони підписали 3 протиправні договори. Згідно із ними фермерське господарство отримувало право протягом 10 років вирощувати на цих землях сільгосппродукцію та здійснювати її реалізацію.

Оборудка є незаконною та суперечить чинному законодавству, адже вирощена на землях установи виконання покарань городина мала б йти на потреби державної установи.

За 1 рік подібної «співпраці» установа отримала лише 861 тис. грн в той час, як, за висновком експертизи, сума недоотриманого прибутку склала 13,5 млн грн. Крім того, слідчі ДБР встановили, що виправний центр мав усі можливості, як технічні, так і фінансові, аби здійснювати обробку землі власними силами.

У травні 2022 року посадовцю було повідомлено про підозру та відсторонено від займаної посади.

Він обвинувачується у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька обласна прокуратура.