Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть високопосадовця правоохоронного органу Дніпра, якого викрили на вимаганні 200 тисяч доларів

26/07/2023

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника одного з правоохоронних органів Дніпра, який разом зі своїм братом вимагав у трьох місцевих мешканців 200 тисяч доларів США.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Правоохоронець вимагав гроші у будівельників, які робили ремонт в будинку, оформленому на його тещу. Вже після ремонту через коротке замикання в садибі сталася пожежа. Не слухаючи доводів будівельників, правоохоронець всю провину за пожежу поклав на них і почав вимагати відшкодувати збитки, які сам оцінив у 200 тисяч доларів США.

Для залякування людей він залучив свого брата. Під час зустрічей з будівельниками вони пропонували розпродати їхні автомобілі та інше майно, безплатно працювати над відновленням будинку, а одному з мобілізованих робітників наказали кожного місяця перераховувати його заробітною плату, отриману в ЗСУ.

Людей залякували кримінальною відповідальністю, погрожували вбивством, обіцяючи закопати тіла так, «що їх ніхто і ніколи не знайде».

Для того, аби узаконити «борг», правоохоронець почав вимагати від чоловіків укласти ще й фіктивні договори позики.

Завдяки своєчасному реагуванню на злочин працівники ДБР у травні 2023 року зуміли якісно задокументувати всі протиправні дії вимагачів, а потерпілих вберегти від можливої розправи.

Правоохоронець та його брат обвинувачуються у вимаганні передачі чужого майна з погрозою насильства, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням службового становища, з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень (ч. 4 ст. 189 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.