Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть шахраїв, які обіцяли забезпечити кандидату призначення на посаду ректора одного з університетів Вінниччини

28/03/2024

Працівники ДБР за сприяння СБУ завершили досудове розслідування щодо двох чоловіків, які використовуючи фейкові посвідчення посадовців парламенту. За протиправною схемою, вони намагалися «заробити» під час виборів ректора в одному з університетів Вінниччини.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Один з ділків представлявся головою антикорупційного комітету при ВРУ, інший - керівником відокремленого підрозділу антикорупційного комітету при Верховній Раді у Вінницькій області. Вони запропонували «допомогу» одній із кандидаток на посаду ректора. За 50 тисяч доларів США аферисти обіцяли «залучити власні зв’язки в органах влади», посприяти її обранню, аби «клієнтка» не мала жодних перешкод.

Також чоловіки натякнули, що така пропозиція може надійти й іншим бажаючим обійняти керівну посаду. Жінка на словах проявила зацікавленість, проте відразу звернулася до правоохоронців.

Правоохоронці затримали фігурантів «на гарячому» під час отримання авансу в 20 тисяч доларів. Встановлено, що вони не мають жодного відношення до роботи в антикорупційних органах чи парламенті.

Обидва фігуранти обвинувачуються у підбурюванні до надання неправомірної вигоди та заволодінні чужим майном шляхом обману (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.