Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть правоохоронців, які побили підлеглих за те, що вони викрили їх на розкраданні бензину

23/11/2023

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо командира взводу правоохоронного органу в місті Умань та його заступника.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що у липні 2023 року вони побили двох підлеглих через те, що ті доповіли вищому керівництву про розкрадання бензину у взводі. Потерпілі стверджували, що за цим стоять саме посадовці їхнього підрозділу.

Коли заступник командира взводу дізнався про доповідь підлеглих, він поїхав до одного з них додому та наказав йому сісти до автомобіля на розмову. Натомість він почав бити підлеглого, а потім відвіз на одне із СТО в Умані, де до побиття приєднався командир взводу.

Потерпілого повалили на землю та били руками і ногами. Потім командир взводу зняв з потерпілого металевий карабін, надягнув собі на кулак та почав бити чоловіка в груди, через що той отримав перелом ребра.

Через кілька днів заступник командира взводу побив другого підлеглого. Спочатку він запропонував підвезти його додому з місця служби, а коли той сів до автомобіля – почав його бити руками по голові.

Потерпілий намагався втекти, але заступник командира взводу наздогнав його та продовжив побиття. У результаті чого чоловік отримав садна на руках та синці на тілі. Заступник командира також намагався відібрати у підлеглого табельну зброю.

Тепер правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалось насильством, вчиненому групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура.