Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть посадовців військової частини на Донеччині, які привласнили майже 5 млн гривень «бойових» виплат

31/01/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин на Донеччині та чотирьох його підлеглих, які нараховували «бойові» виплати військовим підрозділу, які не несли службу на передовій. Сума завданих державі збитків становить майже 5 млн грн.

Обвинувальні акти направлено до суду.

Встановлено, що командир частини разом з підлеглими розробили схему привласнення частки «бойових» доплат військовим свого підрозділу. Обвинувачені включили у списки для виплат 9 військовослужбовців частини, які фактично не брали безпосередню участь у бойових діях та взагалі перебували за межами Донецької області.

Протягом 7 місяців військовослужбовці щомісячно безпідставно отримували по 100 тисяч гривень. Частину коштів, начебто як благодійну допомогу для свого підрозділу, вони перераховували на вказаний командуванням картковий рахунок. З березня по вересень 2022 року сума завданих державі збитків становила майже 5 млн грн.

Правоохоронці викрили злочинну схему, провели почеркознавчу, економічну та військову експертизи.

Командир частини та троє його підлеглих обвинувачуються у розтраті та заволодінні чужим майном, вчинених організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Ще одна учасниця злочинної схеми обвинувачується у розтраті та заволодінні чужим майном, вчиненим організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.