Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть наркоторговців, які створили розгалужену мережу збуту «зілля» в особливо великих розмірах (ВІДЕО)

15/04/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно наркоугруповання, яке реалізовувало наркотичні засоби та психотропні речовини на мільйони гривень у декількох областях України.

Товар продавався за передплатою на спеціально створені банківські рахунки довірених осіб. Наркотики передавались клієнтам через так звані закладки у публічно доступних місцях. Місячний грошовий обіг угрупування складав десятки мільйонів гривень.

Слідчі ДБР встановили, що на кожну з банківських карток довірених осіб щороку надходило від одного до п’яти мільйонів гривень незаконного прибутку. За використання рахунків власникам сплачувалась грошова компенсація.

Для зберігання та розфасовки наркотичних засобів та психотропних речовин ділками використовувались орендовані приміщення об’єктів нерухомості, власники яких були не обізнані про злочинні наміри організаторів.

Навесні 2023 року працівники ДБР за оперативного супроводження ДВБ НП України затримали організатора, керівника, пособника та виконавців вчинення особливо тяжких злочинів, а також провели понад 35 обшуків у місті Дніпро та Дніпропетровській області.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили наркотичні засоби та психотропні речовини в особливо великих розмірах, які вже були підготовлені для збуту наркозалежним особам, обладнання для їх фасування, упакування, інші речові докази, які доводять провину обвинувачених.

Учасники злочинного об’єднання обвинувачуються у вчиненні ряду особливо тяжких злочинів за ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України.

Санкції вказаних статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.