Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть командира батальйону із Закарпаття, який за гроші залишав підлеглих служити в тилу

06/03/2025

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо командира батальйону однієї з військових частин на Закарпатті, який брав гроші з підлеглих військовослужбовців за можливість служити на заході країни.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Працівники ДБР у співпраці з СБУ викрили зловмисника у вересні минулого року. 

Частина особового складу батальйону мала поїхати в район бойових дій. Командир запропонував підлеглим заплатити за можливість залишитися в тилу й охороняти об’єкти критичної інфраструктури на заході України. Посадовець залучив до протиправної діяльності підлеглого солдата, який мав збирати гроші з військовослужбовців.

Правоохоронці задокументували отримання від одного з підлеглих 1 тис. 300 доларів США за включення його до списку «тиловиків». Платили за місце в роті охорони й інші військовослужбовці.

Оскільки рішення про переміщення солдатів приймає начальник штабу, то фігурант вирішив залучити до співпраці ще і його, запропонувавши за 5 тис. доларів США затвердити список тих, хто залишиться в тилу. Після передачі грошей начальнику штабу, який діяв у взаємодії із правоохоронцями, працівники Бюро затримали командира батальйону та його спільника.

Як з’ясувало слідство, командир батальйону ще й використовував підлеглих солдатів для будівельних робіт на власній земельній ділянці в Ужгороді. З липня по вересень 2024 року троє військовослужбовців замість охорони мостів на Закарпатті працювали на його будівництві.

Командира батальйону обвинувачують в одержанні та наданні неправомірної вигоди, а також у перевищенні службових повноважень (ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 369, ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Військовослужбовця-спільника обвинувачують у пособництві в одержанні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років, з конфіскацією майна.

Обом фігурантам суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави - 242,2 тис. грн.

Після внесення застави командир батальйону повернувся в СІЗО, оскільки зустрічався зі свідками й намагався на них вплинути. За клопотанням ДБР йому було змінено запобіжний захід на тримання під вартою без альтернативи застави. Суму попередньо внесеної застави було направлено у дохід держави.

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.