За матеріалами ДБР судитимуть голову благодійної організації, яка продавала військову гуманітарну допомогу

13/01/2023

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно в.о. голови правління однієї із благодійних організацій Києва, яка продала бронежилети та бронепластини, куплені на пожертви українців для військових.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Після початку повномасштабного вторгнення рф до України благодійна організація оголосила збір 1 млн доларів США на потреби Збройних сил України. Організація зобов’язувалась купити на зібрані гроші та безоплатно передати українським військовим бронежилети, каски, медикаменти та автомобілі.

Але після ввезення до України тисячі бронежилетів та пластин, які були куплені на пожертви українців, голова благодійної організації вирішила заробити на них гроші. Замість безоплатної передачі військовим вона почала торгувати гуманітарною допомогою у роздріб. Зловмисниця встигла продати 30 одиниць індивідуального захисту на суму понад 500 тис. гривень перед тим, як була викрита ДБР.

Керівник організації обвинувачується у продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі та під час дії воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 7 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.