Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР судитимуть ексмера-зрадника з Донеччини (ВІДЕО)

28/12/2023

Працівники ДБР за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури завершили спеціальне досудове розслідування щодо колишнього міського голови Святогірська, який обвинувачується у заволодінні бюджетними коштами на понад 3 мільйони гривень.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

У 2020 році Святогірською міською радою укладено договір з будівельним підприємством щодо реконструкції єдиного у громаді дитячого садочку. Будівництво у підсумку не було завершене, проте акти приймання виконаних робіт, які підписав міський голова, містили неправдиві дані про повне виконання угоди.

Через це з бюджету на рахунок будівельної компанії було перераховано зайвих 3 мільйони гривень.

Експосадовець обвинувачується у заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 4, 5 ст. 191 ККУ) та службовому підробленні (ч. ч. 1, 2 ст. 366 ККУ).

Обвинуваченому загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Також Бюро передало в управління Національного агентства України з питань виявлення активів нерухоме майно колишнього мера Святогірська загальною вартістю понад 12 млн гривень. У жовтні 2022 року за клопотанням ДБР суд арештував його квартиру в Києві, нежитлове приміщення та земельну ділянку у Харківській області.

Крім того, за матеріалами ДБР співробітники СБУ завершили досудове розслідування за фактом державної зради ексмера.

Нагадаємо, у червні 2022 року працівники Бюро зареєстрували кримінальне провадження за фактом державної зради колишнього очільника Святогірська. Він публічно підтримав російських загарбників, дискредитував Збройні сили України та владу країни. Зокрема, поширив у соцмережах російський фейк про начебто підпал українськими військовими Всіхсвятського скиту Святогірської лаври.

Зрадник також прийняв пропозицію обійняти посаду голови окупаційної адміністрації Святогірська.

Після деокупації міста обвинувачений втік за «руським міром».

Процесуальне керівництво здійснює Донецька обласна прокуратура.