Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР суд взяв під варту екскерівника управління Київської митниці, причетного до розкрадання понад 40 млн грн

01/03/2023

За матеріалами ДБР суд обрав запобіжні заходи ексначальнику управління адміністративно-господарської діяльності Київської митниці та його спільниці, які організували викрадення товарів на суму понад 40 мільйонів гривень.

Згідно з рішенням суду, експосадовця взято під варту з альтернативою у вигляді внесення застави у розмірі 27,2 млн грн, його спільницю – з альтернативою у вигляді застави у розмірі 13,9 млн грн.

Нагадаємо, ДБР викрило та повідомило про підозру головному господарнику Київської митниці у системному розкраданню майна підпорядкованої йому митниці на загальну суму понад 40 млн гривень.

Митник розробив схеми з привласнення продукції відомого телекомунікаційного бренду, будівельних та побутових товарів на загальну суму у понад 40 млн гривень. Вони зберігалися на складах митниці.

Для непомітного вивезення зі складів митниці зокрема смартфонів преміумкласу, чиновник зі спільниками виготовляли муляжі, на які заміняли справжні гаджети. Вони ззовні та вагою не відрізнялись від оригінальних виробів.

Таким чином зі складу митниці були вивезені побутові товари без складання будь-яких актів прийняття-передання.

Фігуранту повідомлено про підозру у викраденні чужого майна, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному із проникненням у сховище (ч. 4 ст. 185, ч. 5 ст. 185 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до злочинної схеми.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.